Promowanie aktywności i zdrowego trybu życia

  • SPORT

o Fitness

o Siłownia

o Taniec

Atrakcyjne formy zajęć ruchowych zachęcają młodzież do dbania o kondycję i zdrowie. W Technikum NEKS każdy znajdzie coś odpowiadającego jego temperamentowi i zainteresowaniom. Do wyboru są dynamiczny fitness, kształtująca sylwetkę siłownia i energetyzujące zajęcia taneczne. Te ciekawe formy lekcji wychowania fizycznego, a także liczne zajęcia dodatkowe sprawią, że czas wolny zostanie naprawdę dobrze wykorzystany.

· ROZWIJANIE ZAINTERESOWAŃ I MIŁA ATMOSFERA

o Bezpłatne zajęcia z dietetyki

o Bezpłatne zajęcia z kosmetyki

o Bezpłatne zajęcia z wizażu

o Zajęcia z savoir – vivre’u, etykiety

o Konsultacje psychologiczne

Szkoła powinna pomagać uczniom w poszerzaniu wiedzy na temat ich zainteresowań, powinna zapewniać przyjazną, sprzyjającą rozwojowi atmosferę. Osoby kształcące się w Technikum NEKS mogą korzystać z bezpłatnych zajęć z dietetyki, kosmetyki i wizażu. W ten sposób dowiadują się między innymi, jak dbać o zdrowie oraz jak odpowiednio dobierać poszczególne elementy stroju. Lekcje etykiety, savoir-vivre’u sprawiają, że ich uczestnicy czują się pewniej, swobodniej w wielu sytuacjach. Organizowane przez szkołę konsultacje psychologiczne ułatwiają pokonywanie trudności i są doskonałym sposobem na rozwiązanie pojawiających się problemów.

  • WYJAZDY

o Obóz integracyjny

o Wycieczki

Nowe znajomości i dobre kontakty z grupą to bardzo ważne dla ucznia elementy funkcjonowania w Szkole. Obóz integracyjny pozwoli na poznanie nowych koleżanek i kolegów, a tym samym umożliwi podjęcie swobodnej współpracy na zajęciach, na których działa się w zespołach. Wycieczki szkolne natomiast urozmaicą proces edukacyjny i sprawią, że zdobyta podczas ich trwania wiedza na długo pozostanie w pamięci uczestników.